Napisz opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści

Pobierz

Trzech przyjaciół spotkało się na zakończeniu roku szkolnego w ostatniej klasie gimnazjum.. 2013-09-04 16:34:54; Napisz opowiadanie z punktu widzenia jednej z postaci występującej w przypwieści o synu marnotrawnym 2012-09-19 15:10:58; Napisz opowiadanie wzorujące się na przypowieści o synu marnotrawnym,ale rozgrywajaca sie współcześnie.. Napisz współczesną wersję przypowieści "O miłosiernym Samarytaninie" .. Napisz opowiadanie twórcze, w którym przedstawisz nową wersję tego mitu.Temat: Piszemy opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści.. Jest to forma wypowiedzi, w której przedstawia się przygody bohaterów znanych z mitologii lub z Biblii np. przeniesione w czasy współczesne.Język polski Klasa VI maj Temat: Jan napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?. Jest to jedna z form, która obok opowiadania na podstawie baśni lub legendy wykorzystywać będzie teksty znane uczniom z klas młodszych w nowym - kreatywnym ujęciu.Temat: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?. a) Przeczytaj mit lub przypowieść biblijną, na podstawie której chcesz napisać swoje opowiadanie; b) Zastanów się, czy napiszesz: nową wersję wydarzeń, w której występują bohaterowi biblijni?Temat: Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści - ćwiczenia.. Temat: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?-Cechy opowiadania juz znasz..

(Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści).

Jak potoczyłyby się losy Syzyfa, gdyby zrozumiał, że popełnił błąd,twórcze na podstawie mitu lub przypowiešci?. Przeanalizuj przykładowe opowiadanie.. Zapoznaj się z przydatnym słownictwem oraz z informacjami mówiącymi o tym, jak należy napisać .Przeczytaj przypowieść o synu marnotrawnym i napisz opowiadanie o jego losach.. Cookies Strona używa Cookies.. Opublikowano: 15 maj 2020.. Opowiadanie odtwórcze.. Pamiętaj, że Twoja praca powinna zawierać 200 słów.. Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowiešci przedstawia przygody bohaterów znanych z mitologii lub z Biblii, na przyklad przeniesionych w czasy wspólczesne.. W każdym numerze omawiamy inną formę wypowiedzi wymaganą do egzaminu gimnazjalisty lub sprawdzianu ósmoklasisty.77% Daniel Defoe "Robinson Crusoe" - opowiadanie odtwórcze.. Proszę wybrać losy Syzyfa albo Demeter.. Wyobraź sobie, że Prometeusz zdobył ogień w inny sposób niż ten, który poznałeś/poznałaś.. Uwzglednia ono cechy charakterystyczne gatunku, do którego sie odnosi.. (podręcznik, str. 269 - 270) Proszę przeczytać tekst w podręczniku (str. 269 - 270), a następnie wykonać ćwiczenia 1, 3/271 (ćwiczenie 3 - proszę wykonać do 30.04.2020 r. i wysłać do sprawdzenia).Opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy to forma wypowiedzi, w której należy się odwołać do utworu wskazanego w temacie wypracowania..

Czym jest opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?

Dokładnie przypomnij sobie treść utworu oraz określ jego cechy gatunkowe.. 78% Losy Małego Księcia - opowiadanie odtwórcze; 73% Opowiadanie - czym jest opowiadanie, struktura, jak napisać, analiza przykładowych opowiadań.Temat: Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści.22.04 - 24.04.20 współczesne JAK ZREDAGOWAĆ OPOWIADANIE TWÓRZE?. TEST JUŻ ODBYŁ SIĘ .. Zapoznaj się z definicją- opowiadania twórczego na podstawie mitu czy przypowieści zamieszczonej w podręczniku na stronie 269./ przepisz ją do zeszytu.. Zapoznaj się z zasadami redagowania opowiadania: 2.. Zapoznaj się z treścią i konstrukcją wzorcowego opowiadania twórczego (Opowiadanie twórcze).. 3.JAK NAPISAĆ WSPÓŁCZESNĄ WERSJĘ BAŚNI, LEGENDY, MITU LUB PRZYPOWIEŚCI ?. Opowiadanie należy napisać w zeszycie przedmiotowym.. Na dzisiejszej lekcji: dowiesz się, jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przy- powieści, przypomnisz sobie treść mitu o Heraklesie i przygotujesz scenariusz gry komputerowej według własnego pomysłu,.Temat: Piszemy opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści Wybierz jeden z podanych tematów.. W gruncie rzeczy utrzymywali ze sobą kontakty od najmłodszego .- jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy - s. 216-217; - jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści - s. 269-271; - jak napisać charakterystykę - s. 35-37; - jak opisać przeżycia wewnętrzne - s. 70-72..

...Temat: Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści.

Zwróć uwagę na poszczególne elementy : 3.. 1, 3, 4, 6 z podręcznika.. Prace zostaną sprawdzone po powrocie do szkoły.. Jest to jedna z form, która obok opowiadania na podstawie baśni lub legendy wykorzystywać będzie teksty znane uczniom z klas młodszych w nowym - kreatywnym ujęciu.JAK NAPISAĆ OPOWIADANIE TWÓRCZE?. Proszę również o zrobienie zad.. 2.Opowiadanie, w którym przyklad zycia codziennego opowiada o postępowaniu trzech sług z "Przypowieści o talentach".. Ustnie udziel odpowiedzi na zad.. O placówce; Historia; Sekretariat; Dyrekcja; Kadra; NowościTemat: Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści.. Pamiętaj o budowie opowiadania oraz o limicie słów (minimum 100).. Opowiadanie na podstawie mitu lub przypowieŠci Przydatne stowa, na przykd: rozpoczynajace opowiadanie:Napisz opowiadanie twórcze na podstawie mitu, w którym przedstawisz dalsze losy pary bohaterów.. Przeanalizuj informacje o komponowaniu opowiadania na podstawie mitu lub przypowieści - podręcznik strona 269.. Pracę należy napisać na komputerze w dostępnym edytorze tekstu .Temat: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?. Pamiętaj, że podstawę Twojego wypracowania stanowi konkretny tekst literacki: baśń, legenda, mit lub przypowieść.. materiały do e-nauki przed lekcją online.. - ćwiczenia.. Temat 1..

2010-10 ...Temat: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?

Patrząc na zamieszczone obrazki spróbuj opowiedzieć współczesną wersjęjęzyk polski 20: Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści .. Zastanów się nad zadaniem 8 str. 271 z podręcznika.Szóstoklasiści już niebawem stworzą kolejną formę wypowiedzi pisemnej - opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści.. Praca z zeszytem ćwiczeń str. 137 -141 " Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści".. Byli najbliższymi sobie kolegami z tego samego sąsiedztwa.. Opowiadanie Jest to forma wypowiedzi, którą zna każdy.. Pozdrawiam!Ważne: na wykonanie testu masz czas do godz. 15.00, ponieważ muszę sprawdzić i wprowadzić wyniki na platformę.. Opowiadanie napisz w zeszycie i wyślij zdjęcie do sprawdzenia do poniedziałku do godz.18.00.. Państwo Kowalscy mieli dwóch synów.. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.. JAK NAPISAĆ OPOWIADANIE TWÓRCZE NA PODSTAWIE MITU LUB PRZYPOWIEŚCI?. Dzień dobry!. Poniższa prezentacja służy przypomnieniu, co to jest opowiadanie.Temat: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?. Wymyśl inne (nowe) wersje znanych mitów.. Moi Drodzy, Waszym zadaniem jest napisanie opowiadania twórczego na podstawie poznanego mitu lub przypowieści.. W wypracowaniu wykaż, że do­ brze znasz utwór Antoine'a de Saint-Exupery'ego.. To nawiązanie może polegać na przedstawieniu dalszego ciągu przygód z udziałem znanych bohaterów lub napisaniu nowej wersji baśni lub legendy.Przykładowe opowiadanie twórcze Napisz opowiadanie o tym, jak dzięki spotkaniu z Małym Księciem w Twoim życiu pojawił się przyjaciel.. Samouczek Wskazanie tematu opowiadania Był szary, listopadowy .Szóstoklasiści już niebawem stworzą kolejną formę wypowiedzi pisemnej - opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści.. Jest to właściwie pierwsze, co poznajemy wchodząc do szkoły podstawowej i coś, co będzie się za nami ciągnąć przez osiem lat podstawówki (bądź śledziło nas tam przez 6 lat, a następnie czyhało na nas w gimnazjum).Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?. Mieszkali w niewielkim miasteczku i prowadzili mały sklepik.Więcej wskazówek i podpowiedzi, jak napisać opowiadanie twórcze, znajdziesz w VICTORZE 5/2019..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt