Sprawdzian z mapy politycznej afryki

Pobierz

zakres na mapę fizyczną Afryki.. To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodać .. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Afryka mapa ścienna polityczna arkusz papierowy 1:8 000 000.. Informacje.. W wyniku tego procesu powstałym.in.. Szczyt kolonializmu przez państwa europejskie przypadł na koniec XIX w.Sprawdzian z mapy fizycznej Afryki.. Spośród nich 53 leżą w całości na tym kontynencie , zaś jedno ( Egipt ), położone jest w przeważającej mierze w Afryce, zaś jego niewielka część ( Półwysep Synaj .Mapa polityczna Afryki z zaznaczeniem kolonii w 1914 r. z podziałem na państwa kolonialne.. Utwórz Ćwiczenie Logowanie Utwórz Konto Polski.. Jakub8029 napisał(a): 2016-11-05 Fajny test, lecz jeżeli napiszesz Demokratyczna Republika Kongo zamiast z Demokratyczna Republika Konga to ci nie zalicza takich małych błedów.Mapa polityczna Afryki Poniżej znajduje się mapa polityczna Afryki.. Jednak swój udział miały też Belgia, Hiszpania, Niemcy, Portugalia i Włochy.. aga12315 napisał(a): 2014-03-22 Tego własnie szukałam : )SPRAWDZIAN AFRYKA PLANETA NOWA 2!. Gospodarka i geografia Afryki.. W minionym stuleciu liczba krajówwzrosłaz 55 do niemal 200: obecnie jest 194 państwuznawanych, 193 państwasąCzłonkamiONZ + Watykan (nie jest członkiemONZ);Aplikacja interaktywna..

Lista obiektów na mapę Australii: 26.04.2018 21:06 | więcej » Sprawdzian z mapy politycznej Europy.

Po kliknięciu w kropkę pojawiają się opisy wyjaśniające krótko, co to za ruch separatystyczny.. Afryka: Kraje - Testy geograficzne: Seterra jest darmowym quizem geograficznym, który uczy Cię krajów, miast i innych obiektów geograficznych z całego świata.Simiki10 napisał(a): 2017-09-27 Ten test pomógł mi w klasówce z mapy politycznej Afryki.. W kolejnym wierszu znajduje się skala liczbowa mapy.. Spis państw oraz stolic Afryki Nazwa państwa Stolica Algieria Algier Angola Luanda Benin Porto-Novo Botswana Gaborone Burkina Faso Wagadugu Burundi .Sprawdzian z geografii, Afryka, klasa 8.. Jej celem jest pokazanie państw i terytoriów zależnych.. Test z geografii o Afryce.. Czym tak naprawdę jest mapa polityczna?. mapa polityczna Afryki Rysunek z opisami.Q.. Polecam!. Mapa polityczna Afryki.. Twórz lepsze zajęcia w krótszym czasie.. Jest to mapa prezentująca wielkie obszary, np. kontynent lub cały świat.. Seterra działać będzie na systemach operacyjnych Windows, MacOS X i Linux, a także na urządzeniach mobilnych iPhone, iPad i Android.Na tej stronie znajdziesz zbiór map (takich jak np. mapa polityczna, mapa fizyczna, mapa stref roślinności, mapa gęstości zaludnienia, mapa występujących grup etnicznych, mapa stref klimatycznych, mapa surowców mineralnych, mapa podziału kolonii według krajów.. Skolonizowane zostałyobszary: Ameryki PN i PD, Afryki, Australii i Oceanii, Azji południowo-wschodniej..

Kabylia.Plik sprawdzian z mapy fizycznej afryki.zip na koncie użytkownika johnkearns • Data dodania: 3 gru 2014.

02.10.2017 12:26 .Z prawej strony tytułu znajduje się kwadrat, którego powierzchnia w skali mapy wynosi 15 tysięcy kilometrów kwadratowych.. 1 ocena Najlepsza odp: 100% .Mapa Afryki- ponad 45 fiszek Jeżeli zastanawiałeś się jakie są największe i najmniejsze kraje w Afryce, to koniecznie zajrzyj do tej lekcji a mapa Afryki nie będzie Ci obca.. MÓGŁBY KTOŚ TO ROZWIĄZAĆ ALE POPRAWNIE :))) Ostatnia data uzupełnienia pytania: 2014-10-12 17:49:50.. Które dwa z wymienionych krajów należą do tzw. państw-gigantów (o powierzchni powyżej 2,5 mln km 2)?Sprawdzian Z Geografii Afryka 2 Gimnazjum Zapytaj Onet Pl .. Narzedzie Dydaktyczne Kolej W Afryce Test Afryka Na Mapie Politycznej Testomaniak Pl Testy Online Sprawdzian Z Geografii Puls Ziemi 2 Afryka Klucz Odpowiedzi Chomikuj Sprawdzian Wiadomosci Do Modulu Geografia Regionalna Dzial AfrykaMapa ameryki płn, płd i afryki potrzebna 2012-06-15 15:42:24 Czym charakteryzuje się mapa polityczna ?. Add to favorites 7 favs.Mapa polityczna Afryki Państwa Afryki - w Afryce znajdują się terytoria wchodzące w skład 59 niepodległych państw , z czego za afrykańskie uważane są 54.. Polecam!. Pojawiające się opisy to: 1.. W wybranych krajach zaznaczone ciemniejszym kolorem obszary, które dążą do niezależności, na nich czerwona kropka..

Przygotuj się do sprawdzianu i klasówki o Afryce.Krainy geograficzne, rzeki, jeziora itp. :) Zawiera 15 pytań.

Spis treści1 Mapa Afryki2 Mapa fizyczna3 Mapa polityczna Afryki4 Mapa gęstości ludności5 Mapa gęstości ludności z .Plik sprawdzian z mapy politycznej afryki.zip na koncie użytkownika fredrickherrington • Data dodania: 4 gru 2014Azja: Kraje - Testy geograficzne: Seterra jest darmowym quizem geograficznym, który uczy Cię krajów, miast i innych obiektów geograficznych z całego świata.Polecam:D P.S wpisujcie z dużej litery bo z małej traktuje jako Błąd TUREKplayGAMES napisał(a): 2014-11-11 Naprawdę fajny test!. Skala mapy określa, jaki jest stosunek odległości na mapie do odległości w terenie .Najstarsze państwa, Egipt i Babilonia, powstałyjużw starożytności.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Europa: Kraje - Testy geograficzne: Seterra jest darmowym quizem geograficznym, który uczy Cię krajów, miast i innych obiektów geograficznych z całego świata.Współpracuje z najnowszymi wersjami większości przeglądarek internetowych, takich jak Safari, Firefox i Google Chrome, a także z przeglądarką Internet Explorer 9 i nowszą.. 2010-03-09 17:14:16 zabytki afryki 2009-09-19 15:55:36Powyższa strona zawiera materiały pomocne przy nauce zagadnień wymaganych na zaliczeniu z MAPY POLITYCZNEJ ŚWIATA: arkusze - mapy poszczególnych kontynentów z najnowszym podziałem politycznym świata (wraz z ich stalicami).Afryka - mapa polityczna learn by taking a quiz; Online quiz to learn Afryka - mapa polityczna ; Your Skills & Rank..

Mapa polityczna Afryki z zaznaczeniem kolonii w 1914 r.,Skutki kolonizacji sąwidoczne na mapie politycznej światado dziś.

: 41 pytań Geografia WeterynarzEuropa: Mapa fizyczna - Testy geograficzne: Seterra jest darmowym quizem geograficznym, który uczy Cię krajów, miast i innych obiektów geograficznych z całego świata.Europa - mapa polityczna - Mapa polityczna Europy - krzyżówka - Mapa polityczna Europy - Mapa polityczna Europy - Steps Plus 6 Unit 3 Wild Quiz.. Co wiesz o Afryce.. Na pewno mało kto z nich wie, że największe państwo w Afryce to Algieria, a najmniejsze .Afryka - polozenie gor , wyzyn , wysp , jezior , rzek , podzial polityczny - KONTOROWKA., test z geografii NIE PISAC POLSKIMI ZNAKAMI !. Głównie były to Francja (Afryka Północno-Zachodnia i Madagaskar) oraz Wielka Brytania (Afryka Wschodnia)..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt