Plan wydarzeń jurata królowa bałtyku

Pobierz

Otoczona boginkami, panowała nad wszystkimi morskimi stworzeniami.. Każdy, nawet najmniejsza rybka, mógł czuć się bezpiecznie w królestwie Juraty - wrażliwej .KONSPEKT LEKCJI JĘZYKA POLSKIEGO W KLASIE IV c PRZEPROWADZONEJ DNIA 19 LUTEGO 2008 ROKU prowadzący: mgr Agnieszka Michalska TEMAT : Ile prawdy jest w legendzie o Juracie, królowej Bałtyku?. "Jurata, królowa Bałtyku" to opowieść o kochającej i dobrej Juracie, bogini syren, która zakochała się w człowieku.. Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.. Tak nazywała się też litewska bogini Bałtyku.. Jurata wybuchła ogromnym gniewem, ponieważ młody rybak zarzucił sieci i łowił ryby na Bałtyku.. Nowe pytania.. Dopytaj ; Obserwuj Zgłoś nadużycie!. 2.Pewnego dnia dowiedziała się , że pewien rybak łowi ryby w Bałtyku.. 1-5 str. 173; dla chętnych ćw.. od Agnieszkanodza 01.03.2018 Odpowiedź.Królowa Bałtyku PLAN WYDARZEŃ: *Jurata dowiaduje się o rybaku *Spotkanie z rybakiem *miłośc Juraty i rybaka *kara Myślę,że pomogłam.. Zamieszkiwała dno Bałtyku w bursztynowym zamku.. Żeby ustalić czy tekst "Jurata, królowa Bałtyku" jest legendą, należało odnieść się do definicji legendy.. Rządziła w głębinach, ale też była przychylna .Jej rozkazom przeciwstawił się młody rybak , o imieniu Kastytis , a więc Jurata , wspólnie z nimfami wodnymi , obmyśliła plan ukarania owego śmiałka ..

Jurata, królowa Bałtyku Ćw.

Jeśli tak, to zapraszam do słuchowiska!. W tym planie są główne wydarzenia ujęte w punktach i pozostałe zdarzenia w formie podpunktów.. Rządziła morzem i życiem w nim.. Przeanalizuj plan szczegółowy wydarzeń do legendy "Jurata, królowa Bałtyku" na s. 175.. 2Jurata - tak miała na imię morska Bogini, która zakochując się w biednym rybaku, rozgniewała swojego ojca.Rozgniewany Bóg morza roztrzaskał podwodny, bursztynowy zamek córki, a jego szczątki do dziś wyrzucane są przez morze na brzeg… Jurata bardzo szybko stała się najpiękniejszym zakątkiem nad Morzem Bałtyckim ze względu na specyficzny mikroklimat o wartościach .Dziś na lekcji dowiemy się jak napisać plan wydarzeń.. Zatem porównaj swoje zadanie, popraw i uzupełnij, jeśli w Twojej notatce czegoś brakuje .Na stronie 175 jest szczegółowy plan wydarzeń do poznanej już legendy "Jurata, królowa Bałtyku".. Legenda o Juracie i Kastytisie po raz pierwszy została zapisana w 1842 roku przez Ludwika Adama Jucewicza.2.. Jurata mieszkała na dnie morza w bursztynowym pałacu.. Zapisz w zeszycie: Rodzaje planów wydarzeń: - plan ramowy (zawiera najważniejsze wydarzenia) - plan szczegółowy (uwzględnia wszystkie wydarzenia, także te mniej istotne).. Proszę o pomoc.. Temat: Jurata, królowa Bałtyku - przeczytaj tekst z podręcznika "NOWE Słowa na start" str. 172 i wykonaj pisemnie zadania 1-7 zamieszczone pod tekstem 2.Temat: czas :45 minut Cele lekcji: a) wiadomości ucznia: • poznanie treści legendy o Juracie • utrwalenie znajomości pojęć: legenda, świat przedstawiony w utworze literackim, bohater literacki .Plan wydarzeń (5 - 7 punktów): Zadaj pytania do podanych odpowiedzi: Jurata opiekowała się i troszczyła o wszystkie morskie zwierzęta..

Pobierz: plan wydarzeń do legendy jurata królowa bałtyku.pdf.

Pyt.Przedstawiamy Wam legendę o Juracie, Królowej Bałtyku.. Odpowiedz.. Ułóż ramowy plan wydarzeń do legendy Jurata, królowa Bałtyku składający się z co najmniej pięciu punktów.. Ponad to istnieje takie miejsce jak Bałtyk.. 2 s. 175- dla .Jurata.. plan wydarzeń do przekształcenia: 1.W pałacu na dnie morza mieszkała królowa Jurota.. Einfache ReihenfolgeJurata lub Jurate (lit Jūratė, z jūra - 'morze') - litewska bogini Bałtyku.. - zapoznaj się z wiadomościami zawartymi w podręczniku "NOWE Słowa na start" str. 174 i wykonaj pisemnie zadania 1-3 str. 175 3.Jurata - królowa Bałtyku - film Zajrzyjcie na nasz kanał na YouTube, czeka tam na was niezwykła legenda o królowej Bałtyku, Juracie.. 5.Młodzi obiecali sobie miłość , wierność i codzienne spotkania.. Nazwa miejscowości.. Kiedy królowa Bałtyku zobaczyła młodzieńca, od razu się w nim zakochała.. W niektórych wersjach legendy występuje jako syrena.. UncategorizedJurata - królowa Bałtyku W głębinach Bałtyku znajdował się kiedyś wspaniały pałac, zbudowany z bursztynu, w którym zamieszkiwała królowa morza - piękna Jurata.. Jurata to kurort położony na Półwyspie Helskim, pomiędzy Jastarnią a Helem.Podręcznik do literatury: 1.. Grudzień 2020; Listopad 2020; Kategorie.. Mieszkała ona w pięknym bursztynowym pałacu, była łaskawą władczynią i opiekował się wszystkimi morskimi stworzeniami..

Mieszkała w nim królowa Bałtyku - Jurata.

Wykonaj pisemnie w zeszycie zad.. Możesz zablokować cookies zmieniając ustawienia w Twojej przeglądarce.Napisz plan wydarzeń żona modna; Napisz sprawozdanie że jesteś kosmitą; Napisz sprawozdanie z przedstawienia teatralnego balladyna; Wypracowanie z lew czarownica i stara szafa; Plan wydarzeń do legendy jurata królowa bałtyku; Archiwa.. Odpowiedź Guest.. Nim jednak przejdziemy do tematu, sprawdźmy zadanie z ostatniej lekcji.. ODTWÓRZ - W głębinach Bałtyku, na samym dnie morza, swoje królestwo miała Jurata.. ann1982; 16.03.2014 -zakochanie sie w rybaku-podwodne krolestwo-syreny Od 1 do 2 z 2 .. Opowiada: Dominika Strzelecka Tekst.- W głębinach Bałtyku, na samym dnie morza, swoje królestwo miała Jurata.. W ramach ćwiczeń przepiszcie ten szczegółowy plan do zeszytu.Czy zastanawialiście się kiedyś moi drodzy skąd biorą się kawałki bursztynów, które wyrzuca na plażę morze?. Jak napisać plan wydarzeń?. Udostępnij Pobierz link; Facebook; Twitter; Pinterest; Adres e-mail; Inne aplikacje; Etykiety: Bałtyk film Jurata legenda polskie legendy youtube.. Odpowiedz.. Pewnego dnia , kiedy młodzieniec miał już zarzucać swoje sieci , usłyszał niezwykłą pieśń , która niosła się nad wodami Bałtyku.Napisz wydarzenia fantastyczne do legendy Jurata, królowa bałtyku..

Jak napisać plan wydarzeń?

Czyli troche prawda bo miejsce jest rzeczywiste.. Nowe pytania.. mam nadzieje że pomogłam.. 3 str. 175; dla chętnych ćw.. Otaczała opieką nawet najmniejsze stworzonka, żadnemu nie pozwalając robić krzywdy.Ustal ktore cechy utworu Jurata, krolowa Baltyku dowodza, ze jest on legenda.. Interpretacja wiesza Jana Kasprowicza XL " Aż mu cała rozpala się dusza "Plan wydarzeń zamienię na równoważniki zdań.. Niektórzy twierdzą, że Jurata była syreną, inni uważają ją za królową morza.. A ponieważ serce miała dobre, krzywdy najmniejszej zrobić im nie pozwoliła.Wieki temu, w głębinach Morza Bałtyckiego, wznosił się okazały bursztynowy pałac.. Plan wydarzeń - to najważniejsze wydarzenia opisane w tekście, występujące w porządku .1.. Królowa Bałtyku.. To jej zawdzięczamy nazwę miejscowości.. Mieszkała ona w pięknym bursztynowym pałacu, była łaskawą władczynią i opiekował się wszystkimi morskimi stworzeniami.. O Lechu, Czechu i Rusie ćwiczenia 1-4 s. 167 3.. Każdy, nawet najmniejsza rybka, mógł czuć się bezpiecznie w królestwie Juraty - wrażliwej, spokojnej i sprawiedliwej… - czyta Katarzyna Zielińska.Jurata była żmudzką boginią-syreną Morza Bałtyckiego i troskliwą władczynią wszystkich stworzeń morskich, znaną z popularnej w Polsce i na Litwie baśni "Królowa Bałtyku".. Ich miłość nie spodobała się bogu burz, który postanowił zniszczyć morski pałac królowej i zabić rybaka.. Dowiecie się z niej skąd na polskich plażach wzięły się bursztyny.. 4.Jurata zakochała się w mężczyżnie.. 3.Królowa chciała ukarać młodego śmiałka..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt