Napisz kartkę do niemieckiego kolegi z wymiany szkolnej według podanych punktów

Pobierz

Ułóż zdania złożone z podanymi w ćw.1 przymiotnikami.. Temat: Głoski, litery, sylaby.. Droga Koleżanko!. Pisz w trzeciej osobie.. Zadane przez: ZabaPEPE.. 50 PKT 4. odtworz argumenty usprawiedliwiające kłamstwo zawarte w tekscie.. Polski.. Potrafi zrozumieć proste informacje dotyczące zainteresowań młodzieży w Niemczech.Napisz o tym w liście do kolegi z Niemiec.. Zapisz niemieckie odpowiedniki podanych słówek, uwzględniając również ich rodzajniki i formę liczby mnogiej tam, gdzie one występują.. Jakiś czas temu wybraliśmy się z moimi rodzicami w góry.Napisz artykuł na stronę internetową waszej szkoły, w którym opiszesz, na czym polegała Twoja 89% Kupiłeś niedawno telefon komórkowy, z którego nie jesteś zadowolony.. Punkty rankingowe: 32.. Zredaguj list z reklamacją do sprzedawcy, w którym opiszesz powody swego niezadowolenia I sformułujesz żądania (180-280 słów).Napisz list do kolegi z Wielkiej Brytanii, którego poznałeś podczas wymiany szkolnej w piątek Polsce.W liście : opisz swojego pierwszego nauczyciela języka angielskiego napisz do czego wykorzystujesz język angielski napisz jak obecnie wygląda twoja nauka języka angielskiego.. Do podanych przymiotników dopisz ich antonimy, czyli wyrazy o przeciwstawnym znaczeniu: flegmatyczny - ponury - spontaniczny - chytry - małomówny - wyrachowany - nieśmiały - tchórzliwy - skryty - elegancki - Ćw.2..

Napisz e-mail do kolegi z Niemiec.

Jeśli więc możesz się tym pochwalić - śmiało, bo to pokaże Cię z innej strony, pozwoli wpisać w polu Doświadczenie jeszcze jedną branżę i doda kilka punktów w oczach rekruterów.Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z języka polskiego.. Napisz list do koleżanki z Niemiec i zaproś ją na swoje urodziny.Ćw.. (jak się nazywa:czy to postać fikcyjna czy rzeczywista, kim jest czym się zajmuje itd.). jak często i w jaki sposób z niego korzystasz.. Napisz: • gdzie jesteś, • jak przebiegła podróż na miejsce, • co robiłaś/robiłeś podczas ostatnich dni, • jakie masz plany na kolejne dni.Napisz list do koleżanki/kolegi i opisz w nim swoją niesamowitą podróż.. (szczególnie zwracamy uwagę na te cechy fizyczne bohatera, które go wyróżniają lub mogą zapowiadać określone cechy wewnętrzne postaci) 3.Określenie usposobienia, temperamentu .Praca domowa (otrzymasz za nią ocenę): Napisz do wybranej osoby ( swojej sympatii, kolegi/koleżanki, przyjaciółki/przyjaciela, rodzica, siostry/brata…) list, w którym opiszesz swoje uczucia i przeżycia związane z sytuacją, w której się teraz znajdujesz.. Otwórz i dodaj do Moich książek.. Głoski dzielimy na samogłoski (a, ą, e, ę, i, y, o, u,ó) i spółgłoski (pozostałe głoski).. Głoska-najmniejszy dźwięk mowy, który można wyodrębnić w wyrazie..

Napisz pocztówkę do koleżanki/kolegi z Austrii, którą/którego poznałaś/poznałeś podczas wymiany szkolnej.

MATeMAtyka 1.. Question from @Michael312 - Szkoła podstawowa - Język angielskinapisz opowaidanie którego bohaterem będzie postać z lektury szkolnej poszukująca porady mądrej.. Podaj: z jakiej okazji i od kogo go dostałeś/aś, gdzie został kupiony i ile kosztował, gdzie go postawiłeś/aś i co musiało się zmienić w związku z tym w pokoju.. rozwiąż.. Zdobyte odznaki: 1.Bezpłatna usługa Google szybko przetłumaczy słowa, zwroty i strony internetowe z polskiego na ponad 100 innych języków i odwrotnie.List nieformalny po niemiecku do przyjaciela lub kolegi List nieformalny po niemiecku do przyjaciółki lub koleżanki E-mail po niemiecku do przyjaciela lub kolegiprzestrzegając wszystkich kryteriów formalnych, pisze do koleżanki list prywatny, w którym opisuje swoje mieszkanie i swój pokój, a następnie umieszcza go w dossier w portfolio językowym uwzględniając wszystkie wymagane informacje, samodzielnie pisze list, w którym szczegółowo opisuje swoje nowe mieszkanie i swój pokój oraz dołącza pracę do dossier w portfolio językowym wyczerpująco opisuje swój wymarzony pokój samodzielnie pisze list do kolegi z Niemiec, dokładnie .ŻELAZNE ZASADY.. 1.Przypomnij sobie.. Nie pisz "zapraszam" - wtedy nie wiadomo, kto napisał zaproszenie..

Pisz w trzeciej osobie.Potrafi napisać do koleżanki/ kolegi e-mail z nowinkami z życia osobistego.

Na wstępie mojego listu bardzo serdecznie Cię pozdrawiam.. + 25 pkt.. z o.o., Length: 116 pages, Published: 2017-03-29Zadaniem uczniów jest uporządkowanie menu oraz udzielenie odpowiedzi na dwa pytania.. Naprawdę było cudownie, mam nadzieję, że niedługo wybierzemy się tam razem.. A. UZYSKIWANIE I UDZIELANIE INFORMACJI 1.. Niech te zdania odnoszą się do bohaterów z lektur szkolnych.1.Przedstawienie postaci .. ), odpowiesz na pytanie całym zdaniem.Co ciekawe, według LinkedIna aż 41% pracodawców na równi z doświadczeniem, związanym z pracą zarobkową, traktuje wolontariat.. recepcja ustnie: Potrafi zrozumieć, jako przysłuchujący się rozmowie, informacje na temat rodziny rozmawiających.. Matematyka - Zeszyt ćwiczeń.. Title: Magnet Smart 2 Podręcznik_klasa VII/VIII, Author: Klett Polska sp.. Rok wydania: 2019.. Litera to zapisany znak głoski.. Alfabe t to zbiór liter w danym języku ułożonych w odpowiedniej kolejności.pisanie tekstu według podanego wzoru, tworzenie tekstów do historyjek obrazkowych, .. karta dań poprawnie uporządkowana, napiszesz jednym zdaniem, co zamówisz z tej karty dań, poprawnie zbudujesz zdanie (pamiętaj o szyku zdania - osoba + czasownik + reszta zdania!. Wschodząca gwiazda.. Przedmiot: Matematyka.. Question from @skowronek31 - Gimnazjum - PolskiPrzybory Szkolne (8537) Studia (23615) Szkoła - Ogólne (83786) Szkoła Podstawowa (214779) Szkoły Branżowe (271) Szkoły Średnie (96037) Szkoły Muzyczne (3767) Szkoły Policealne (1468) Szkoły Wyższe (10720) Szkoły z Internatem (120) Wakacje (42023) Wybór Szkoły (876)Odpowiedz..

Karty pracy ucznia zakres podstawowy.Napisz kartkę do swojego kolegi/koleżanki z Niemiec.Wykorzystaj podane słownictwo.

Otwórz.. Wciąż jednak święcimy pokarmy, malujemy pisanki, zanosimy palemki do kościołów i oblewamy się wodą w Lany Poniedziałek.1 INFORMATOR MATURZYSTY EGZAMIN USTNY POZIOM PODSTAWOWY Zadanie nr 1 - ODGRYWANIE RÓL Zapoznaj się z opisem sytuacji.. W swojej pracy zastosuj też zdania wykrzyknikowe.Święta Wielkanocne obfitują w tradycje i zwyczaje ludowe, z których część jest wciąż żywo kultywowana, a część coraz bardziej zanika.. Opisz swój wolny dzień, kiedy nie idziesz do szkoły.. Zacytuj związane z kłamstwem wskazówki, które.Odbywasz podróż, która od dawna była twoim marzeniem.. 2.Opis wyglądu zewnętrznego .. Zawsze podaj imię i nazwisko adresata lub określ go.. Twoim zadaniem będzie odegranie wskazanych ról.. Opowiem Ci o mojej niesamowitej podróży..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt