Streszczenie lektury mikołajek pdf

Pobierz

("Mikołajek ma kłopoty") 4) Urodziny mamy.. Wiadomo tylko, że w domu Mikołajka wciąż nie ma telewizora, więc można przypuszczać, iż to połowa XX w.1) Główna osoba w lekturze a) Alcest b) Mama c) Nauczycielka Mikołajka d) Rufus e) Mikołajek f) Euzebiusz 2) Najlepszy przyjaciel Mikołaja a) Ananiasz b) Alcest c) Rufus d) Kleofas e) Gotfryd f) Euzebiusz 3) Dziewczyna, w której zakochał się Mikołaj a) Aleksandra b) Maja c) Emilia d) Natalia e) Dominika f) Ludeczka 4) Jak się nazywał chłopak co był pieszczotkiem Nauczycielki .Zapomniałeś, kim jest Mikołajek, postać w lekturze Mikołajek, Goscinny René, Sempé Jean-Jacques?. Czym Mikołajek i Ananiasz zbili lustro w salonie?. René Goscinny, Jean-Jacques Sempé, "Mikołajek" - w gronie dobrych kolegów zawsze jest bardzo wesoło!. Gdzie zamknięto chłopców podczas wizyty ministra?. Udostępniamy tutaj dokładny opis oraz charakterystykę bohatera: jej powiązania i motywacje.Mikołajek - Problematyka Książeczka opowiada o życiu dzieci, które są w najmłodszych klasach szkoły.. Dzieci z Bullerbyn to powieść napisana w 1947 roku przez popularna szwedzką pisarkę dzieciecą - Astrid Lindgren.. Treść .Streszczenie krótkie.. W szkole zjawia się bowiem fotograf, który zrobi im klasowe zdjęcie.. Rozwiąż nasz quiz i sprawdź, czy musisz odświeżyć lekturę!Streszczenie krótkie.. 22 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0..

Mikołajek - streszczenie.

Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, genezę opowiadań, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, analizę problematyki dzieła oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.. Podobne działy .• Mikołajek - streszczenie, plan wydarzeń • Mikołajek i inne chłopaki - streszczenie, plan wydarzeń • Emily Bronte - biografia i charakterystyka twórczości • Rola domu rodzinnego w życiu człowieka.. poleca 82 % 2121 głosów.. Akcja wielu z nich dzieje się w szkole, gdzie chłopcy psocą i dokuczają nauczycielom, nie robią tego jednak złośliwie, lecz raczej z nadmiaru energii.Streszczenie MIKOŁAJEK I JEGO KOLEDZY 8 Kleofas ma okulary!. Mikołajek i inne chłopaki to zbiór krótkich historyjek, z których każda zajmuje jeden rozdział.. Sprawdź jak dobrze pamiętasz przygody Mikołajka..

Mikołajek - streszczenie, plan wydarzeń.

Boi się gabinetu lekarskiego, pamiętając, że gdy miał stłuczone kolano posmarowano mu je jodyną, która szczypała.. Mikołajek i inne chłopaki to zbiór krótkich historyjek, z których każda zajmuje jeden rozdział.. Co wiesz o Mikołajku i jego rodzinie?. a) piłką b) samolotem c) globusem 16.. Lektury.. Opowiadania mówią o życiu Mikołajka - małego Francuza i o jego szkolnych przygodach.. Połamał je.. Opowiadają one o przygodach głównego bohatera, Mikołajka, i jego szkolnych kolegów.. Składa się ona z trzech części, a każda z nich podzielona jest na rozdziały.PDF Mikołajek • Ebooki Kindle • pliki użytkownika demonnis przechowywane w serwisie Chomikuj.pl.. Streszczenie.. a) w pralni b) w piwnicy c) w klasie 15.. Rufus - jego tata jest policjantem, dlatego ma gwizdek.. Po drodze Mikołajek spotkał Euzebiusza - poło Ŝył kwiaty na chodniku iLektury szkolne do pobrania pdf: Pan Tadeusz, utwory A.Mickiewicz, J.Słowacki, J.Kochanowski, W pustyni i w puszczy Henryk Sienkiewicza.. Najmilsza pamiątka.. Tromba czy Marcin Dubiel?. Dla wszystkich dzieci nastał wyjątkowy dzień.. Dokładny czas akcji nie jest znany.. Udostępnij.. Mikołajek wyjął ze skarbonki pieniądze i kupił mamie kwiaty.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb..

Mikołajek test online.Test z lektury "Mikołajek" - poziom trudny.

Czy poradzisz sobie nawet z trudnymi pytaniami dotyczącymi książki?. Co obiecał Mikołajkowi kupić tata za bycie w 10 najlepszych z arytmetyki?Zdarzenia mają miejsce we Francji, głównie w szkole i domu głównego bohatera książki, Mikołajka.. Książka opisuje życie sześciorga dzieci z malutkiej szwedzkiej wioski Bullerbyn.. Skomentuj.. Dowiadujemy się, jak ważną rolę w ich życiu pełni rodzina, nauczycielka i koledzy.Gotfryd - miał bogatego ojca i często przynosił do szkoły prezenty, które od niego dostawał, by pochwalić się kolegom.. Rozpocznij test.. Po drodze gubią się.. Quiz w Poczekalni.. a) z Bunią b) z Ludeczką c) z Jadwinią 14.. Darmowe lektury szkolneBaza wszystkich streszczeń dla szkół podstawowych, gimnazjum oraz liceum zebrane w naszym portalu.Znajdziesz tutaj wszystkie istotne informacje dotyczące lektury Wakacje Mikołajka, którą napisał Goscinny René, Sempé Jean-Jacques, m.in.: streszczenie, opracowanie oraz motywy literackie - strona 2"Mikołajek" to książka, przy której pękają ze śmiechu dorośli i dzieci.. Refleksje po lekturze "Tego Obcego" • Alicja w Krainie Czarów - streszczenie, plan wydarzeń • Sprężyna .Książeczka "Mikołajek i inne chłopaki" zawiera kilkanaście krótkich historii z życia ucznia francuskiej szkoły..

...Test ze znajomości lektury pt ,,Mikołajek" ... TEST Z LEKTURY: Hobbit, czyli tam i z powrotem.

Okazuje się, że obiad, przygotowany przez żonę gospodarza - Klarę - jest niedogotowany.Streszczenie krótkie.. Alcest bił po głowie nimi Kleofasa, bo ten powiedział, Ŝe wygl ąda z kwiatami jak głupek.. MIKOŁAJEK I JEGO KOLEDZY Mikołajek opowiada, że po przyjściu do szkoły on i wszyscy koledzy z klasy bardzo się zdziwili, gdy zobaczyli, że Kleofas,Mikołajek - streszczenie utworu René Goscinny.. Kalasanty - syn gospodarza - siedzi za karę za wchodzenie na drzewko w swoim pokoju.. Dzieci są tym bardzo podekscytowane, ale .Lektury / Mikołajek.. Wszystko co trzeba wiedzieć o utworze Mikołajek autorstwa René Goscinny znajdziecie na .Mikołajek i inne chłopaki - streszczenie szczegółowe, Kleofas ma okulary Rano w szkole koledzy zdziwili się, że Kleofas - najgorszy uczeń przyszedł do szkoły w okularach.Mikołajek z rodzicami wyjeżdża w niedzielę na wieś, do domku pana Bongraina.. Akcja wielu z nich dzieje się w szkole, gdzie chłopcy psocą i dokuczają nauczycielom, nie robią tego jednak złośliwie, lecz raczej z nadmiaru energii.Elementy świata przedstawionego Czas akcji Francja, lata 60.. Pamiętasz najlepsze numery Mikołajka i jego paczki?. Przede wszystkim spędza on czas ze swoimi kolegami: Alcestem, Kleofasem, Gotfrydem, Rufusem, Joachimem, Euzebiuszem i Maksencjuszem.Małe rozrabiaki często wyprowadzają z równowagi swoich rodziców, a także nauczycieli i opiekunów w szkole.test znajomości lektury Mikołajek..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt